syncee-logo-600x.png
Picture of Barbara Racz

Barbara Racz

Egy Shopify dropshipping webáruház költségei 10 pontban

Egy Shopify dropshipping webáruház költségei az indulás során általánosan 10 pontban meghatározhatók. Alább nemcsak arról olvashatsz, hogy becsült összegekkel mennyibe kerül egy Shopify áruház fenntartása, hanem az egyéb költségekről is, melyekre kezdő e-kereskedőként meglehet, nem is gondolnál. A lista nem teljeskörű, hiszen minden vállalkozás egyedi, sajátos igényekkel. Cikkünk egy általános, hozzávetőleges képet ad arról, hogy milyen típusú költségekre számíthatsz webáruház indítása esetén.

Amennyiben dropshipping piaci modellt alkalmazva gondolkozol Shopify webáruházad elindításán, akkor van valami, amit érdemes megemlítenünk. Minden irányból azt hallhatod, hogy bármiféle tőke, pénz befektetése nélkül egyszerűen indíthatsz online áruházat, és passzív jövedelem útján milliomássá válhatsz a dropshipping modellt alkalmazva. Miért nincs ez így? Amellett, hogy persze egy hagyományos üzleti modellre alapozó webshophoz képest egyszerűbb lesz a dolgod, és valóban alacsonyabbak egy Shopify dropshipping webáruház költségei, nulla tőkéből azt nem lehet felépíteni, működtetni.

Egy Shopify dropshipping webáruház költségei

Egy webáruház indításának az egyik legfőbb feltétele, hogy felismerd, annak felépítése és működtetése nincs ingyen. Fontos megjegyezni azt is, hogy nem csak a pénzről van szó, hiszen rengeteg időt és energiát is el fog majd venni a tanulási folyamat, a stratégiák kidolgozása, az áruház felépítése, annak népszerűsítése marketinggel, és az üzlet folyamatos működtetése. Mindemellett nem egyszerű egy olyan termék találása sem, amelyre valóban van igény a célpiacodon, valamint az is lényeges, hogy vizuálisan is megnyerő legyen az online üzleted. E-kereskedőnek lenni nem gyerekjáték.

Egy dropshipping piaci modellre épülő online áruház működtetése során annak tulajdonosának nem kell termékkészletet felhalmoznia, abba pénzt fektetnie. A beszállító csak az éppen megrendelt és kifizetett terméket fogja átadni a futárszolgálatnak, aki közvetlenül a vásárlónak viszi ki a csomagot, ha a kiskereskedő nem dönt másként. A termékért a vásárló a viszonteladónak (webáruháznak) fizet, a viszonteladó pedig a beszállítónak.

Egy Shopify dropshipping webáruház költségei

Egy Shopify dropshipping webáruház költségei esetén alacsony kezdőtőkéről beszélhetünk. Termékkészlet nincs, így annak beszerzésére, tárolására, szállítására nem kell költeni, azonban más faktorok jelen vannak a kiadások listáján. Egy Shopify dropshipping webáruház költségeinek előzetes meghatározása teljesen pontosan nem lehetséges. Váratlan költségek mindig előfordulhatnak, pont ugyanúgy, mint például egy lakás felújítása vagy ház építése során. Továbbá, a végső összeg függ attól is, hogy az adott e-kereskedő milyen különböző szolgáltatásokat szeretne igénybe venni. Alább tehát egy átlagos, jegyzetszerű listát olvashatsz az egyszeri és folyamatosan felmerülő költségekről.

Dropshipping esetén a viszonteladó profitját a termék nagykereskedelmi/dropshipping ára és a viszonteladó webáruházában feltüntetett fogyasztói ár különbsége jelenti. A havi bevétel, jövedelem kapcsán állíts fel célokat, dolgozz ki stratégiákat, hogy aztán azokra tudj alapozni. Vezesd le az egyszeri és folyamatos költségeidet, és a várható bevétel arányát is. Azért fontos a stratégiák megalkotása, hogy minden gördülékenyen menjen, és mindig tudd, mit hogyan és miért csinálsz, mire számíthatsz.

Egy Shopify dropshipping webáruház költségeit szerepeltető lista segítségével rálátást kaphatsz arra, hogy megengedheted-e magadnak azt, hogy ebbe az e-kereskedelmi tevékenységbe vágj. Az indulás előtt ne becsüld alá a kezdeti és a majd folyamatos kiadások, ráfordítások nagyságát. Arra is figyelj oda, hogy valószínűleg nem fogsz egyetlen olyan cikket találni az interneten, amelyben minden kiadásról írnak majd, és tökéletes képet kaphatsz a várható költségekről. Informálódj minél több forrásból, és építs saját tapasztalataidra.

Webáruház-indítás költségei

Becsült költségek az indulás idején

1. Shopify előfizetés

Rendszeresség: folyamatos, havi szintű költség

A Shopify több féle előfizetői csomagot kínál használói számára, ezeknek havi előfizetési díja van. Ezek közül a leggyakrabban használt csomag a Basic Shopify, amely magában foglal minden fontos funckiót egy kezdő webáruház számára. Egy Shopify dropshipping webáruház költségeinek listáján tehát az első elem a platform előfizetési díjára vonatkozik. A próbaidőszak 14 napig ingyenes.

Ennek a díja: $29/hónap

2. E-kereskedelmi alkalmazások

Rendszeresség: folyamatos, havi szintű költség

A Shopify AppStore-ban számos alkalmazást találhatsz, amely megkönnyítheti a webáruházad üzemeltetését. Emellett pedig egyéb, “külsős” szoftvereket is lehet, hogy használni fogsz, például a hírlevelek küldéséhez. A teljesség igénye nélkül íme néhány alkalmazás, szoftver, amikre szükséged lehet. Ezeknek a költsége szintén függhet attól, hogy konkrétan mely szolgáltatást választod a piacról, és annak melyik előfizetői csomagját.

Termékfeltöltő-, frissítő alkalmazás becsült díja: $29/hónap
Elhagyott kosár értesítő becsült díja: $29/hónap
Hírlevélküldő szolgáltatás becsült díja: $20/hónap
Vevői hűségprogram, termékértékelő és kedvezményeket kezelő alkalmazás becsült díja: $30/hónap

3. Üzemeltetési költségek

Rendszeresség: éves költség

Egy Shopify dropshipping webáruház költségei közül az egyik az üzemeltetési költségre vonatkozik. A Shopify-on a tárhelyért (hosting) nem kell fizetni, így ez nem kerül fel a listára, a saját, nem .mshopify.com végződésű domainért azonban igen. Ez esetben választhatod, hogy a Shopify-on keresztül veszel domaint, vagy egy másik szolgáltatónál.

Ennek a becsült díja: $14/év

4. Egyedi webáruház felépítése

Rendszeresség: egyszeri költség

Választhatsz, hogy a webáruházadat te magad építed fel, vagy szakértők segítségét kéred hozzá. A Shopify egy felhasználóbarát felület, amelyet azért szeretnek sokan, mert jelentősebb technikai tudás nélkül is felépíthető egy kész online bolt. Ez persze többnyire egy nagyon egyszerű weboldalt eredményez, így sokan különböző sablonokkal, vagy egyedi fejlesztéssel, különböző bővítmények, alkalmazások használatával egészítik ki felületüket. Ha egy szakértői csapatra szeretnéd bízni a webáruházad felépítését, akkor magasabb összköltségre kell számítanod.

Ennek a becsült díja: $970/alkalom

Számold ki a várható költségeidet!

5. Dizájn

Rendszeresség: egyszeri költség

Egy Shopify dropshipping webáruház költségei között a dizájnra fordított összeg is szerepel, ha szeretnéd egyedivé tenni az online megjelenésedet, de te magad nem mozogsz otthonosan ebben a világban. Ez vonatkozhat a weboldal megjelenésére, vagy a közösségi médiára szánt tartalom, illetve a marketinghez szükséges vizuális elemek gyártására is. Tegyük fel, hogy a közösségimédia-bejegyzéseket és a hirdetéseket te magad gyártod, és maradjunk csak a weboldalt érintő dizájn kérdésénél. Választhatod, hogy webdizájnerrel dolgozol együtt, ez azonban egy picit, mivel teljesen egyedi dologról van szó, drágább megoldás lehet. Másik opció pedig, hogy például a Shopify Theme Store-ból vagy a Theme Forestről kiválasztasz egy számodra ideális vizuális sablont (template-et, theme-et).

Egy Shopify sablon becsült díja: min. $50/alkalom

6. Előfizetési díj a beszállítónál

Rendszeresség: folyamatos, havi szintű költség

Ahhoz, hogy bizonyos beszállítók termékeit értékesíthesd webáruházadban szükséged lehet havi előfizetésre az adott cégnél. Néhány beszállító esetén pedig egyszeri regisztrációs díj kifizetése szükséges. A díj fizetése persze csak néhány beszállítónál áll fenn, többnyire nem kötik ilyen feltételekhez azt, hogy a termékeiket árusíthasd! Viszont ez is egy Shopify dropshipping webáruház költségeinek egy potenciális eleme lehet.

Ennek a becsült díja: $50/hónap

7. Hivatalos, jogi költségek

Rendszeresség: havi szintű vagy egyszeri költség

Lesznek olyan elemek egy Shopify dropshipping webáruház költségeinek listáján, amely ahhoz szükséges, hogy a vállalkozás egyáltalán létezhessen, működhessen. Adóznod kell majd, könyvelőre lesz szükséged, a pénzügyi-fizetési szolgáltatásokért kell fizetned, tranzakciós díjaid lesznek, működési engedélyre lesz szükséged, és egyéb jogi költségeid lesznek. Az ezzel kapcsolatos összegeket és faktorokat mindenképpen saját, e-kereskedelemben jártás könyvelőddel intézd, ő fog neked pontos válaszokat tudni adni. Az itt felmerülő összegek számos tényezőtől függnek.

8. Marketingköltségek

Rendszeresség: folyamatos, havi szintű költség

Egy Shopify dropshipping webáruház költségei közül a marketingtevékenység is lényegi tényező, hiszen ez szükséges ahhoz, hogy eljuss az emberekhez a termékeiddel. Kezdő webáruház esetén Facebookon (Facebook Ads, konverzió elérés) és Google-n (keresésihálózatos Google Ads hirdetés vagy Display hirdetés) már tudod a legfontosabb hirdetéseket futtatni. Napi 2-3 ezer forintból itthon már jó eredményeket lehet elérni online. Az emailmarketing költsége az emailküldő szoftver költsége is egyben, amelyről a második pontban olvashatsz fentebb. Illetve, ha szeretnél, alkalmazhatsz valakit a tartalommarketing menedzselésére.

Ennek a becsült díja összevonva: $260/hónap

Költségek összessége

9. Fejlesztéssel és karbantartással járó költségek

Rendszeresség: folyamatos, havi szintű költség

Egy webáruház üzemeltetése során számos teendőd lesz, hiszen foglalkoznod kell a termékekkel, a weboldalon fellelhető összes tartalommal, a működés zökkenőmentességével, és minden online megjelenéseddel. Technikai teendők is lesznek, és ezekhez, ha nem mozogsz otthonosan az informatika világában, alkalmanként külső segítségre lesz szükséged, aki karban fogja tartani az oldaladat, így egy Shopify dropshipping webáruház költségeinek listáján ez az elem is szerepel.

Ennek a becsült díja: $65/hónap vagy alkalom

10. Munkaerő

Rendszeresség: folyamatos, havi szintű költség

Tegyük fel, hogy nem egyedül működteted a webáruházadat, hanem mással megosztva intézed az ezzel kapcsolatos tennivalókat. Annak, akit magad mellé választasz, havi munkabért kell biztosítanod, amelynek meg lesznek a maga költségei. Ez függ attól, hogy miben segít neked, és hány órát dolgozik egy hónapban, milyen módon foglalkoztatod őt. Vegyük most azt, hogy egy átlagos összegért, garantált bérminimumért cserébe foglalkoztatod őt.

Ennek a becsült költsége: $710/hónap

Emellett pedig ne felejtsük el, hogy neked is fontos, hogy legyen hasznod a tevékenységedből természetesen!

Becsült összköltség az indulás idején, és az első évben

  • Shopify előfizetés: $29/hónap
  • E-kereskedelmi alkalmazások: $108/hónap
  • Üzemeltetési költségek: $14/év
  • Webáruház felépítése: $970/alkalom
  • Dizájn: $50/alkalom
  • Marketingköltségek: $260/hónap
  • Fejlesztéssel és karbantartással járó költségek: $65/hónap
  • + Hivatalos, jogi költségek

Összesen, egy Shopify dropshipping webáruház költségeit minimálisra csökkentve így körülbelül $1500 (465.000 forint) költségre + a jogi fizetési kötelezettségek (!!) számíthatsz az első hónapban, az első évben pedig körülbelül $6500 költségre (2 millió forint) + a jogi fizetési kötelezettségek. Ez csak egy becsült érték! Meglehet, hogy a te Shopify dropshipping webáruházad költségei teljesen el fognak térni az ebben a cikkben említettektől! Kérlek vedd figyelembe, hogy itt csak nagy vonalakban becsült értékekről van szó! A saját hasznodat pedig ez nem tartalmazza!

Share this post

Related posts